Archiwa kategorii: Wydarzenia

MeloKoncerty – koncerty dla maluchów

Zapraszamy na MeloKoncerty czyli muzyczne spotkania dla niemowląt i małych dzieci z rodzicami. Będą to koncerty z elementami zajęć umuzykalniających prowadzonych według teorii uczenia się muzyki Edwina Eliasa Gordona. Zajęcia polegają na stymulowaniu słuchu malutkich dzieci (w wieku od 1 miesiąca do ok.3 lat) za pomocą śpiewu w różnych skalach oraz rytmu i ruchu.

Jak zwykle będziemy się bawić przy muzyce na żywo. Pośpiewamy, porytmizujemy wierszyki, potańczymy i posłuchamy muzyki. Będziemy razem z Wami na podłodze na poduszkach i dywanikach. Na bosaka! 🙂 koncerty prowadzą mamy, nauczycielki muzyki oraz artystki, absolwentki Akademii Muzycznych w Łodzi i Warszawie, certyfikowane nauczycielki „gordonków”.

Bilety na koncerty w cenie 20 zł od osoby (każdy słuchacz powinien mieć swój bilet, np. mama + dziecko = dwa bilety) do kupienia na ewejsciowki.pl.

DATA: sobota 17.lutego 2018 godz. 10:00 lub 11:15 lub 13:15
MIEJSCE: SpikuSpik Café&Club Warszawa ul. Floriańska 6/9

DATA: sobota 17.marca 2018 godz. 10:00
MIEJSCE: Centrum Łowicka Warszawa ul. Łowicka 21

DATA: sobota 7.kwietnia 2018 godz. 10:00 lub 11:15
MIEJSCE: Mary Poppins’ House Saska Kępa Warszawa ul. Zwycięzców 4D

DATA: sobota 12.maja 2018 godz. 10:00 lub 11:15
MIEJSCE: SpikuSpik Café&Club Warszawa ul. Floriańska 6/9

DATA: sobota 2.czerwca 2018 godz. 10:00
MIEJSCE: Centrum Łowicka Warszawa ul. Łowicka 21image1

Robimy Muzę – Włochy

Zakończyliśmy zajęcia w gimnazjach. Było pracowicie, ale każdy kto był na zajęciach wyniósł bardzo przydatne umiejętności. Dziękujemy za uczestnictwo i życzymy powodzenia w rozwijaniu pasji muzycznych 🙂

_DSC4784 _DSC4745 _DSC4717 _DSC4713 _DSC4710 _DSC4680 _DSC4675

MeloKoncert na Białołęce/Tarchominie

Zapraszamy Was na dwa koncerty gordonowskie dla niemowląt i małych dzieci. Nowe piosenki, nowe rymowanki i nowe miejsce 🙂

Koncert z elementami zajęć umuzykalniających prowadzonych metodą Edwina Eliasa Gordona. Zajęcia polegają na stymulowaniu słuchu malutkich dzieci (w wieku od 1 miesiąca do 3 lat) za pomocą śpiewu w różnych skalach oraz rytmu i ruchu.

Będzie nam miło gościć maluszki z rodzicami na kolejnym melomaluchowym koncercie, tym razem w Klubie Malucha Ksiązkowa 9b. W miłej, swobodnej atmosferze zaprosimy Was do zabawy przy muzyce na żywo. Będziemy wspólnie śpiewać, mówić wierszyki, tańczyć i słuchać muzyki oraz bawić się melodią i rytmem. Zamiast na prawdziwej scenie będziemy razem z Wami na podłodze na poduszkach i dywanikach.

Koncert poprowadzą Anka Natalicz i Basia Habisiak. Dwie mamy, nauczycielki muzyki oraz artystki.

Bilety na koncert w cenie 15 zł od osoby można zarezerwować lub kupić wysyłając wiadomość na adres mailowy: melozajecia@gmail.com, w odpowiedzi dostaniecie wszelkie informacje. Ze względu na lokalowe ograniczenia – prosimy o rezerwację miejsc.

DATA: sobota 6.maja 2017 godz. 16:00 i 17:15
MIEJSCE: Klub Malucha Książkowa 9b Warszawa Białołęka/Tarchomin

ROBIMY MUZĘ – WŁOCHY

Projekt „ROBIMY MUZĘ – WŁOCHY” jest warsztatowym cyklem 13 zajęć poświęconych zagadnieniom tworzenia, kompozycji, produkcji i edycji muzyki, z wykorzystaniem programu komputerowego Ableton ® Live™.

Celem kursu jest przygotowanie uczestników do samodzielnej pracy twórczej, opanowanie podstawowej wiedzy z zakresu teorii muzyki, notacji muzycznej, technik kompozytorskich i instrumentoznawstwa? opanowanie obsługi programu Ableton Live w stopniu pozwalającym swobodnie wykorzystywać jego największe możliwości:

 • sampling (edycja nagrywanych lub istniejących już dźwięków)
 • recording (rejestracja dźwięku z użyciem różnego rodzaju mikrofonów i urządzeń rejestrujących)
 • tworzenie rytmów w pętlach i zastosowanie ich w dalszej produkcji muzycznej
 • wykorzystanie i edycja instrumentów programowych VST
 • rejestracja i obróbka wokalu
 • budowanie akordów i wykorzystanie podstawowej harmonii w kompozycjach
 • praca na ścieżkach
 • obsługa miksera audio
 • wykonywanie muzyki na żywo
 • podstawy miksu i masteringu
 • prawidłowa publikacja wykonanego utworu na platformie You Tube i w mediach społecznościowych

..i wiele innych

Kurs „ROBIMY MUZĘ – WŁOCHY” wprowadzi jego uczestników w kreatywną atmosferę pracy twórczej, zapozna ze stylami i gatunkami muzyki oraz obiektywnym spojrzeniem na jakość dostępnej muzyki w internecie i radiu. Daje możliwość spojrzenia na proces powstawania muzyki z perspektywy odbiorcy, twórcy i producenta.

Projekt współfinansowany jest przez Urząd Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy.

Ochocka Akademia Muzyczna – podsumowanie

Udało nam się z sukcesem zakończyć projekt „Ochocka Akademia Muzyczna”. Wszystko odbyło się zgodnie z planem – 3 koncerty chóralne, każdy o innej tematyce i repertuarze, poszerzający wiedzę muzyczną zgromadzonych słuchaczy także dzięki odpowiedniemu słownemu komentarzowi.

Zgodnie z zapowiedziami, na koniec cyklu wyłoniliśmy 10 osób, które najtrafniej odpowiadały na nasze konkursowe pytania. Otrzymały one po 2 płyty CD – jedną chóru Camerata Varsovia, który prezentował się przed publicznością w czasie projektu, a drugą z dziedziny muzyki „poważnej”: z Mozartem, Bachem, Czajkowskim, Palestriną i wieloma innymi kompozytorami, których twórczość warto odkrywać!

Zanim jednak udało się sprawdzić wszystkie konkursowe odpowiedzi nasza wspaniała dyrygent i prezes Fundacji Elżbieta Siczek nauczyła zgromadzoną publiczność śpiewać prosty kanon. Wyszło pięknie! Mamy nadzieję, że Ochocianie będą rozwijać drzemiące w nich talenty 🙂

Całość zakończyła się słodkim poczęstunkiem – pysznym ciastem z gorącą kawką lub herbatką, przy której wszyscy integrowali się i wymieniali wrażeniami.

Za współfinansowanie projektu i świetną współpracę dziękujemy raz jeszcze Urzędowi Dzielnicy Ochota, zaś za serdeczną pomoc Ośrodkowi Kultury Ochoty.

Już układamy następne plany!

Ochocka Akademia Muzyczna cz. 3!

Już w najbliższą sobotę ostatnia odsłona naszej Ochockiej Akademii Muzycznej – 3 koncertów, które wygrały konkurs dotacyjny na Ochocie.

Pierwszy koncert był podróżą przez epoki – słuchaliśmy jak zmieniały się tendencje w muzyce w kolejnych stuleciach. Słuchacze mieli okazję poznać wielkie nazwiska i ważne kompozycje, czasem kamienie milowe muzycznego rozwoju. Za drugim razem skoncentrowaliśmy się na tym jak muzyka współpracuje ze słowami – jak się nimi inspiruje i oddaje ich charakter, ale też jak przenosi je na zupełnie inny poziom odbioru. Teraz, za trzecim razem skupimy się na transcendentnym wymiarze muzyki, a więc na muzyce religijnej, która oprócz walorów czysto artystycznych niesie coś więcej. Ale nie będzie to Bogurodzica! Przygotujcie się na zupełnie współczesne kompozycje, pisane m.in. przez najmłodsze pokolenie kompozytorów i kompozytorek z Polski i Norwegii. Będą także utwory z Węgier, Francji, Bułgarii i Australii – mamy nadzieję, że Was zachwycą 🙂

Spotkamy się jak zwykle w Pawilonie pod Okiem (ul Grójecka 79) Ośrodka Kultury Ochoty o godz. 18.00.

Wstęp jest wolny. Tradycyjnie koncert zakończony zostanie krótkim konkursem, a w czasie gdy publiczność uczyć się będzie prostego kanonu, szybko podliczymy punkty i wyłonimy 10 zwycięzców całego cyklu! Otrzymają oni płyty kolędowe chóru Camerata Varsovia oraz CD-niespodzianki 🙂

Serdecznie zapraszamy!na-strone-fundacji-wspolfinansowaniena-strone-fundacji-ochota

Robimy muzę!

o projekt, który realizujemy na razie pilotażowo w dwóch gimnazjach na terenie dzielnicy Włochy. Polega na zaznajomieniu uczniów z możliwościami tworzenia muzyki na komputerze w profesjonalnym programie do tego przeznaczonym.

Trudno wyobrazić sobie dzisiejszych muzyków, którzy nie posiadali takich umiejętności w stopniu choćby podstawowym. Przeszkodą może być brak dostępu (czyli najczęściej środków finansowych) do dobrego oprogramowania, a z drugiej strony – niewiedza na temat możliwości, jakie niesie.

Rozwiązaliśmy te problemy dla naszej włochowskiej młodzieży: przybywamy do nich ze świetnym muzykiem, Wojtkiem Urbańskim z zespołu RYSY, który przeprowadzi warsztaty oraz profesjonalnym oprogramowaniem, udostępnionym darmowo przez formę Ableton.

Robimy muzę!

wlochy-na-strone-logologo-wlochy-na-strone-2

Ochocka Akademia Muzyczna

Już niedługo ruszamy z „Ochocką Akademią Muzyczną”!

To 3 koncerty obejmujące najróżniejszą muzykę: rozrywkową i klasyczną, współczesną i dawną, żartobliwą i poważną, świecką i religijną, po polsku, angielsku, łacinie i bułgarsku… Razem z komentarzem edukacyjnym przybliżać będą muzykę naszych słuchaczom Na koniec tego twórczego misz-maszu planujemy konkurs z nagrodami, wspólne śpiewanie oraz słodki poczęstunek dla wszystkich. Nie może być chyba lepszej zachęty!

Harmonogram koncertów:

22 października 2016 r.
5 listopada 2016 r.
19 listopada 2016 r.

Wszystkie 3 koncerty odbędą się w Pawilonie Pod Okiem Ośrodka Kultury Ochoty przy ul. Grójeckiej 79 godz. 18.00.

WSTĘP WOLNY!

na-strone-fundacji-ochotana-strone-fundacji-wspolfinansowanie

 

Gratulujemy chórowi Camerata Varsovia wspaniałego koncertu!

Jubileuszowy koncert chóru Camerata Varsovia, podczas którego  wykonano „Mass of the children” Johna Ruttera, odbył się 16 maja w praskiej katedrze pw. św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika.

W koncercie  wystąpił jubilat –  chór Camerata Varsovia pod dyrekcją Elżbiety Siczek oraz goście chóru – zespół instrumentalny, soliści i chór Canzonetta z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. nr 2 im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Partie solowe zaśpiewali Anna Koźlakiewicz (sopran) oraz Piotr Pieron (bas).

Koncert zbudowany został  z dwóch części – w pierwszej Camerata wykonała  utwory a cappella, w części drugiej wraz z gośćmi  wykonano „Mass of the children” Johna Ruttera.

Hasłem przewodnim koncertu jubileuszowego była „Światłość”. W programie a capella znalazły się m.in. utwory: „Come, be my light” w opr. Zuzanny Falkowskiej, „Moonlight serenade” Glenna Millera, Światłość” Bartosza Kowalskiego Banasewicza, „Somewhere” E.Y. Harburga.

Miłym i podniosłym akcentem uroczystości było wręczenie  zasłużonym chórzystom Cameraty Varsovia Brązowymi, Srebrnymi i Złotymi Odznakami Honorowymi PZChiO.

Tak wielkie przedsięwzięcie mogło się udać jedynie we współpracy z licznymi partnerami i sponsorami.
Camerata Varsovia pragnie gorąco podziękować  wspieramkulture.pl, oraz Stowarzyszeniu Autorów ZAiKS, dzięki którym można było sfinansować koncert.
Podziękowania kierujemy także do wszystkich wpłacających, którzy zdecydowali się wesprzeć przedsięwzięcie.

Jubileusz miał  tak wspaniałą oprawę dzięki naszym patronom: Narodowemu Centrum Kultury, wawcity, Kulturaonline, Presto oraz partnerom: Uzdrowisku Konstancin-Zdrój,  Fundacji Camerata Varsovia,  Agencji Artystycznej Nanu Art  oraz  firmie Wzory i kolory.

Najserdeczniej dziękujemy tym, którzy byli z nami, przy organizacji koncertu i  podczas samego wydarzenia.  Dziękujemy i mamy nadzieję, że na stałe wpisaliście się do grona naszych przyjaciół.

15-lecie Chóru Camerata Varsovia

W tym roku chór Camerata Varsovia obchodzi 15-lecie swego istnienia. Punktem kulminacyjnym jubileuszu będzie galowy koncert, podczas którego zaprezentowany zostanie utwór wokalno-instrumentalny „Mass of the children” brytyjskiego kompozytora Johna Ruttera.

Uroczysty koncert odbędzie się w sobotę 16 maja w parafii katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika przy ul. Floriańskiej 3 w Warszawie. W koncercie udział weźmie chór Camerata Varsovia pod dyrekcją Elżbiety Siczek oraz goście: zespół instrumentalny, soliści i chór Canzonetta z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. nr 2 im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Koncert składać się będzie z dwóch części– w pierwszej z nich chór zaprezentuje utwory a cappella, w części drugiej wraz z gośćmi wykonana zostanie „Mass of the children” autorstwa Johna Ruttera.

By całość projektu mogła zostać zrealizowana a jubileusz miał szczególną oprawę, chór chce zdobyć środki na zaangażowanie muzyków – solistów i instrumentalistów, zakup partytury, doposażenie sali w podesty dla chóru oraz transport instrumentów wymagających specjalnego traktowania (jak np. harfa), wynajęcie sali, wydrukowanie plakatów promujących jubileusz. Zbiórka prowadzona jest na stronie crowdfundingowej wspieramkulture.pl.

Camerata Varsovia działa już 15 lat. Chór powstał w styczniu 2000 roku z inicjatywy dyrygenta Elżbiety Siczek oraz grupy chórzystów, mających już staż w zespołach śpiewaczych, pragnących wytyczyć własną drogę artystyczną. Początkowo składał się z kilkunastu osób, obecnie liczy ponad 40 członków.

Zespół działa tak długo tylko i wyłącznie dzięki własnemu zaangażowaniu. Nie wspiera go żadna instytucja. To grupa wyjątkowych osób, które tworzą zgrany i pełen pomysłów zespół. Wśród chórzystów są tłumacze, dziennikarze, inżynierowie, lekarze, nauczyciele, rehabilitanci. Wszystkich łączy wspólna pasja: zamiłowanie do chóralnego śpiewania.

Zespół nie istniałby tak długo bez charyzmatycznej dyrygent Elżbiety Siczek. Wymagająca perfekcjonistka z ogromnym poczuciem humoru. Do legendy przechodzą jej powiedzonka wygłaszane podczas prób. Potrafi mobilizować zespół do nierzadko tytanicznej pracy.

Efektem są liczne nagrody, a wśród nich m.in. kilkukrotne laury na konkursach kolęd i pastorałek w Myślenicach, Chełmnie i Warszawie (Betlejem u Avetek), wysokie noty na najważniejszych ogólnopolskich konkursach chóralnych w Bydgoszczy, Łodzi, Szamotułach i innych oraz udział w festiwalach zagranicznych w Czechach, Bułgarii i Holandii.

Jubileuszowy koncert Chóru Camerata Varsovia wesprzeć można poprzez portal wspieramkulure.pl
http://wspieramkulture.pl/projekt/929-Camerata-Varsovia-Jubileusz-15-lat